Małe pralki przemysłowe i suszarki bębnowe P-LINE

p-lineW ofercie IMESA pojawiły się nowe urządzenia pralnicze. Dzięki partnerskiej współpracy 4laundry.pl z IMESA, stały się one natychmiast dostępne również w Polsce. Małe pralki przemysłowe serii P-LINE, to w pełni profesjonalne pralki przemysłowe o niewielkich wielkościach wsadu wynoszących od 6,5 do 8 kilogramów.

Modele serii P-LINE zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach pralni samoobsługowych, a także szpitalnych, hotelowych, pralni w restauracjach, domach studenckich itp.

Projektując pralnico-wirówki P-LINE firma IMESA miała na uwadze potrzeby wszystkich pralni, które z jednej strony muszą być wyposażone w wytrzymałe i przemysłowe urządzenia pralnicze, z drugiej zaś nie zachodzi w nich konieczność wyprania dużej ilości odzieży lub bielizny w ramach jednego cyklu pracy urządzenia. Pralnico-wirówko P-LINE mogą zatem pracować nieustannie, ponieważ są urządzeniami przemysłowymi. Z uwagi jednak na swe niewielkie rozmiary umożliwiają jednorazowo wypranie podobnej ilości wsadu, co zwykłe pralki AGD, choć są od nich znacznie bardziej wytrzymałe i o wiele bardziej ekonomiczne.

Mając powyższe na uwadze, małe pralki przemysłowe serii P-LINE są wprost idealne do pralni samoobsługowych (dzięki możliwości ustawienia trybu samoobsługi oraz wyposażenia w system płatności), jak również niewielkich pralni znajdujących się hotelach, restauracjach, akademikach, internatach i innych miejscach użyteczności publicznej.

Ofertę niewielkich pralek przemysłowych uzupełniają oferowane jednocześnie suszarki pralnicze serii P-LINE.  Oba typy urządzeń są ze sobą komplementarne pod względem wielkości wsadu oraz łatwości obsługi.

 


 

Mała pralka P-LINE

Małe pralki przemysłowe P-LINE

Spośród pozostałych przemysłowych pralnico-wirówek wyróżnia je łatwość obsługi, możliwość rozbudowania o wrzutnik monet lub czytnik kart oraz ekonomiczność.

Dzięki wyposażeniu w specjalny mikroprocesor, urządzenie może być obsługiwane przy użyciu jednego pokrętła. Cecha ta jest niezwykle przydatna w przypadku wszystkich małych pralni, które nie posiadają specjalnego personelu zatrudnionego w celu ich bieżącej obsługi.

Łatwość obsługi ma również niebagatelne znaczenie we wszelkiego typu pralniach samoobsługowych - zarówno tych komercyjnych, jak i pralni w akademikach lub internatach.

IDEALNA RÓWNOWAGA


balansSystem QUATRO TM, to innowacyjny sposób amortyzacji. Każda pralka P-LINE wyposażona jest w specjalnie zaprojektowane cztery amortyzatory połączone ze stalową podstawą. Dzięki nim urządzenie pozostaje stabilne nawet przy maksymalnych obrotach wirowania.

 

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ


oszczednosc

Każda pralka wyposażona jest w przyłącze ciepłej i zimnej wody. Dzięki temu możliwe jest znaczne skrócenie czasu prania. Pralka nie musi bowiem nagrzewać wody, a ewentualnie jedynie ją podgrzewa lub schładza. Schładzanie odbywa się poprzez zmieszania wody ciepłej z zimną jeszcze przed jej dotarciem do bębna, zatem użytkownik nie musi obawiać się o bezpieczeństwo pranej odzieży.

DELIKATNE PROGRAMY


delikatnosc

ActivDrum, to specjalnie zaprojektowany kształt bębna, w celu ochrony delikatnych części odzieży lub bielizny. Otwory wewnątrz bębna są mniejsze, co zapobiega nadmiernemu szarpaniu. Otwór główny posiada zaś zwiększoną średnicę, aby ułatwić załadunek Również krawędzie bębna są specjalnie wyprofilowane i zagięte, aby większych ochronę odzieży.

ŁATWE CZYSZCZENIE


czyszczenie

Poprzeczki wewnątrz bębna można szybko i łatwo zdemontować, co niezwykle ułatwia czyszczenie bębna. Ma to szczególne znaczenie w wypadku prania ręczników lub mopów, które lubią pozostawiać po sobie nitki lub puch. Łatwe zdjęcie poprzeczek bębna umożliwia jego szybkie usunięcie.

 

Małe pralki przemysłowe P-LINE są urządzeniami profesjonalnymi. Ich podstawowe zalety, to:

 

– Wielkość wsadu: 6,5 lub 8 kilogramów

– Współczynnik G=390

– Spust: zawór lub pompa

– Zasilanie: 3x400V+N 50 Hz

– Panel przedni i panele boczne wykonane ze stali nierdzewnej

– Wolnostojące

– Mikroprocesor z 19 programami prania + 3 programy użytkownika

– 3 przedziały na detergenty

– Wzmocnione drzwi z hartowanego, podwójnego szkła

– Przyłącza ciepłej i zimnej wody

– Cylinder i bęben wykonane ze stali nierdzewnej

– Specjalny kształt bębna uławiający czyszczenie oraz chroniący delikatną odzież i bieliznę

– Zdejmowane poprzeczki bębna

 

PROGRAM DO PRANIA MOPÓW I MIKROFIBRY


mopyPralki przemysłowe serii LP posiadają programy przygotowane specjalnie z myślą o praniu mopów oraz mikrofibry. Słuchanie potrzeb klientów oraz wychodzenie im naprzeciw jest podstawową cechą firmy IMESA. Dzięki współpracy z czołowymi, europejskimi firmami zajmującymi się utrzymywaniem czystości udało się stworzyć, a następnie udostępnić użytkownikom, aż pięć programów prania dedykowanych do prania mopów oraz mikrofibry.

 

PROGRAMY PRANIA DLA PRALNI MEDYCZNYCH


higienaPrzedszkola, domy spokojnej starości oraz pralnie szpitalne muszą wypełniać najwyższe standardy higieny i czystości. Rozumiejąc ten fakt, IMESA wyposażyła pralki serii LP w specjalne programy prania służące do dezynfekcji.Teraz każda, najmniejsza nawet pralnia może poszczycić się zachowaniem wysokich standardów odpowiednich dla branży medycznej.

 

 

sterownik

 

Najlepszy sterownik w tej kategorii urządzeń!

Pralnico-wirówki LP wyposażone są w intuicyjny mikroprocesor, który pozwala na szybki wybór odpowiedniego programu prania.

Każda pralnica posiada aż 19 programów prania, które mogą być modyfikowane przez użytkownika.

Sterownik umożliwia również stworzenie trzech własnych, dodatkowych programów prania.

Aby uruchomić program, użytkownik musi jedynie wybrać go z listy za pomocą pokrętła, a następnie nacisnąć przycisk START.

Podczas wykonywania programu urządzenie pokazuje na jakim znajduje się on etapie.

 


 

suszarka-p-lineMałe suszarki pralnicze P-LINE

Suszarki pralnicze zaprojektowane tak, aby były komplementarne wobec pralek serii P-LINE. Łączą w sobie kompaktowy rozmiar i nowoczesność.

Małe suszarki bębnowe P-LINE są urządzeniami profesjonalnymi o wszechstronnym zastosowaniu i łatwej obsłudze, którą uzyskano dzięki wyposażeniu ich innowacyjny mikroprocesor. Posiadają dokładnie te same funkcje, co znacznie większe od nich przemysłowe suszarki bębnowe serii ES. Umożliwiają suszenie wszystkich rodzajów tkanin, nawet tych najdelikatniejszych.

Małe suszarki przemysłowe P-LINE sprawdzają się doskonale w hotelach, pubach, restauracjach, salonach fryzjerskich, pralniach samoobsługowych itp.

DELIKATNE JAK MOTYL


motylSuszarki P-LINE zostały wyposażone w specjalny system o nazwie Butterfly. Dzięki specjalnemu wyprofilowaniu bębna wewnętrznego suszone pranie wykonuje ruch przypominający cyfrę osiem. Dzięki temu pranie nie skręca się i możliwe jest suszenie nawet delikatnej bielizny.

 

SYSTEM KONTROLI WILGOTNOŚCI WSADU


recznikiSuszarki w standardzie wyposażone są w specjalny system kontroli wilgotności resztkowej wsadu. Dzięki tej funkcji suszarka przerywa suszenie kiedy pranie jest już odpowiednio wysuszone. Każdy z siedmiu przygotowanych programów suszenia umożliwia ponadto wybór pożądanego efektu końcowego. Sami decydujemy, czy chcemy aby po suszeniu pranie było ekstra suche, suche, normalnie suche lub takie, jak po prasowaniu żelazkiem.

 

WERSJA NA ŻETONY


 

Wersja na żetonyMałe suszarki bębnowe P-LINE są idealnym rozwiązaniem dla pralni samoobsługowych lub osiedlowych, a także pralni w akademikach, internatach oraz wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba udostępnienia urządzenia wielu użytkownikom. Ponieważ są one profesjonalnymi suszarkami przemysłowymi wyróżnia je wytrzymałość, niezawodność i przyjazna dla użytkownika obsługa.  

Dzięki zastosowaniu elastycznego mikroprocesora suszarki mogą obsługiwać wiele systemów płatności, takich jak:

Wrzutnik na żetony

Wrzutnik na monety

Płatność bezgotówkowa

Centralny system płatności

POMPA CIEPŁA


 

pompaSuszarki mogą zostać wyposażone w pompę ciepła, która jest przyjazna dla środowiska oraz pozwala oszczędzić aż 0,2 kWh na każdym kilogramie suszonego prania. Pompa rozwiązuje również problem konieczności zapewnienia odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu.

Działanie pompy ciepła polega na tym, że powietrze podgrzewane jest przez kondensator i wdmuchiwane bezpośrednio do bębna w którym znajduje się pranie. Wilgotne powietrze jest następnie chłodzone, a skroplona woda za pomocą odpływu trafia do specjalnego pojemnika wewnątrz suszarki. Osuszone powietrze jest zaś ponownie nagrzewane w skraplaczu i wraca do bębna.