Gdzie stosuje się urządzenia pralnicze

IMESA dąży do zaspokojenia potrzeb rozmaitych typów pralni produkując wyspecjalizowane urządzenia pralnicze. Nie chodzi przy tym wyłącznie o najpopularniejsze typy pralni, takie jak: pralnie hotelowe, profesjonalne pralnie albo pralnie na żetony. IMESA zapewnia również rozwiązania dla pralni w centrach sportowych i siłowniach, salonach piękności lub salonach fryzjerskich, a także w szpitalach, domach pomocy społecznej, centrach medycznych, klinikach oraz wielu innych. Omówmy zatem pokrótce te rozwiązania.

 

PRALNIE HOTELOWE:

Pranie ręczników

Pralnie hotelowe

Najlepsze hotele wyróżniają się przede wszystkim jakością obsługi swoich gości i przywiązywaniem uwagi do detali, nawet tych najmniej widocznych. Z tego powodu najlepsze hotele stawiają na posiadanie własnych, wewnętrznych pralni. Pachnąca pościel w pokojach, idealnie wyprasowane obrusy, miękkie ręczniki w SPA; to droga, dzięki której dopieszcza się Klientów, czyni ich szczęśliwymi oraz zyskuje pewność, że o swoich wrażeniach opowiedzą znajomym, którzy także zechcą zaznać takiej przyjemności.

Dzięki pralkom przemysłowym oraz suszarkom bębnowym IMESA dedykowanym do hoteli, wewnętrzna pralnia hotelowa pozwala nie tylko sprawić przyjemność gościom ale także zaoszczędzić na zużyciu wody, detergentów oraz zapobiec niszczeniu pościeli i obrosów, które nie muszą być już prane w agresywnych środkach czyszczących.

IMESA dostarcza rozwiązania dedykowane specjalnie dla potrzeb pralni hotelowych każdego typu, tj dla hoteli, moteli, hosteli, pensjonatów, SPA itp. Pralnia hotelowa wyposażona w urządzenia pralnicze IMESA, to inwestycja o krótkim terminie zwrotu, który rozpoczyna się już w momencie zainstalowania urządzeń.

Jeżeli przeszkodą do otwarcia pralni hotelowej jest niewielka ilość miejsca, to problem ten również można rozwiązać, dzięki zastosowaniu urządzeń z grupy Tandem. Jest to połączenie przemysłowej pralki i suszarki tj. dwóch niezależnych urządzeń ustawionych jedno na drugim. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy wyprać i wysuszyć do 18 kilogramów prania w czasie krótszym niż jedna godzina, zajmując przy tym nie więcej miejsca, niż 1 metr kwadratowy.

 

PRALNIE W RESTAURACJACH:

Pralnia restauracyjnaJaki jest przepis na niezapomnianą kolację? Atmosfera, dobre wino, wspaniałe jedzenie i… nienagannie nakryty stół. Jeżeli pragniesz oferować unikalną jakość, musisz zadbać również o najmniejsze detale. Zaraz po wejściu do restauracji Klient kierowany jest szybko do stołu. Niedoprany obrus i pomięte serwety nie będą z pewnością dobrym wstępem do przeżycia wyjątkowych chwil w twoje restauracji.

Aby zapewnić pięciogwiazdkową obsługę Klientom twojej restauracji IMESA zaprojektowała paletę urządzeń pralniczych specjalnie dla branży restauracyjnej. Mała lub średnia wielkość wsadu bębna w pralnicach i suszarkach bębnowych oraz perfekcyjnie prasujące magle, to jej znaki rozpoznawcze.

Samodzielne zorganizowanie pralni, to nie tylko możliwość podniesienia jakości twojej restauracji ale również obniżenie kosztów związanych z outsourcingiem prania, oszczędność energii oraz dbałość o środowisko.  Urządzenia pralnicze IMESA do restauracji posiadają programy przeznaczone specjalnie do prania obrusów i serwetek, które nie tylko zapewniają najwyższą jakość prania ale również zapobiegają przedwczesnemu wycieraniu się tkanin, dzięki czemu konieczność zakupu nowych obrusów znacznie maleje, co wpływa również na obniżenie ogólnych kosztów prowadzenia działalności.

 

PRANIE NA SUCHO

Pralnia chemicznaDbałość o środowisko stała się istotnym elementem marketingu. Najostrożniejsi Klienci są zawsze wyczuleni na problem zanieczyszczeń i bardzo często wybierają produktu oznaczone mianem „przyjaznych środowisku” – również wtedy, gdy udają się do pralni. Do niedawna pranie marynarek lub koszul wymagało stosowania specjalnych środków chemicznych, które zdecydowanie nie były korzystne dla środowiska. Obecnie, większość tkanin może być prana w wodzie!

IMESA oferuje specjalne maszyny pralnicze, które wyposażone są w komputer kontrolujący w najgłębszych szczegółach wszystkie etapy cyklu prania, aby nie doszło do jakichkolwiek uszkodzeń odzieży – bez względu na to, z jakiej wykonana została tkaniny. Dzięki temu systemowi możliwe jest pranie wodne marynarek, koszul, krawatów itp. Również suszarki bębnowe IMESA dbają o suszoną odzież poprzez m.in. kontrolę jej wilgotności, co zapobiega rozciąganiu lub kurczeniu tkanin oraz pozwala uzyskać najlepsze efekty suszenia i znacznie ułatwić prasowanie.

Inwestując w system prania na mokro IMESA zapewniasz sobie możliwość oferowania najwyższej jakości usług pralniczych, a wyprana w twojej pralni pościel lub odzież będzie zawsze przyjemna w dotyku oraz będzie wyglądała jak nowa.

 

HIGIENIA:

Firmy sprzątające pralnieIstnieje wiele miejsc, w których wymagane jest zachowanie najwyższych standardów czystości. Należą do nich przede wszystkim przychodnie, zakłady farmaceutyczne, szpitale i fabryki sprzętu medycznego. Aby zapewnić maksimum higieny w tego rodzaju miejscach należy zwracać uwagę na wszystkie szczegóły, w tym także sprzęt czyszczący. Przede wszystkim więc istotne jest, aby zawsze używać czystych mopów, ścierek oraz pozostałych akcesoriów.

IMESA oferuje najwyższej jakości wyposażenie dla pralni wymagających zachowania pełnej higieny. W ofercie IMESA dostępne są specjalne pralki przemysłowe z barierą aseptyczną oraz pralki przeznaczona do prania mopów. Posiadają one specjalnie wzmocnioną konstrukcję, dzięki czemu bez obawy o awarie można prać w nich wszelkiego rodzaju sprzęt czyszczący.&nbsp

 
 

SZPITALE:

Pralnie szpitalneKiedy mówimy o szpitalach, musimy również mieć na uwadze aspekt higieny. Ma on szczególne znaczenie w neonatologii, chorobach zakaźnych, chirurgii i wielu innych dziedzinach medycyny.  Firma IMESA zaprojektowała rozwiązania dostosowane specjalnie dla pralni szpitalnych.

Pralki przemysłowe serii D2W posiadają barierę higieny umożliwiającą całkowite oddzielenie strefy brudnej i czystej przy załadunku  i rozładunku prania. Dzięki temu obsługa pralki może odbywać się w dwóch całkowicie oddzielonych od siebie pomieszczeniach. Pralnice z barierą higieny IMESA są zgodne ze standardami EUROPEA UNI EN 14065:2004 oraz certyfikacją RABC.

 

PRALNIE SAMOOBSŁUGOWE:

Pralnia samoobsługowaPralnie samoobsługowe zyskują co raz większą popularność przede wszystkim z uwagi na mobilność społeczeństwa. Mieszkając w różnych miejscach nie każdemu opłaca się kupować pralkę domową. Poza tym korzystanie z profesjonalnej pralki umożliwia wypranie większej ilości prania w krótszym czasie, a zatem może być zwyczajnie bardziej opłacalne.

IMESA oferuje urządzenia do pralni samoobsługowych w następujących konfiguracjach:

  • Seria P – pralki przemysłowe i suszarki bębnowe o wsadzie 7 kilogramów zaprojektowane do pralni samoobsługowych
  • Seria LM – to profesjonalne wysokoobrotowe pralnice z możliwością montażu systemów płatności
  • Seria ES – to profesjonalne suszarki pralnicze, które mogą zostać wyposażone w systemy poboru opłat

Rozumiejąc specyfikę pralni samoobsługowej powyższe urządzenia wyposażone zostały w przyjazne programatory umożliwiające ich intuicyjną obsługę.

Sprzęt IMESA wyposażony może zostać w czytniki kart, automaty na żetony lub czytniki kart magnetycznych.